Yangın Danışmanı

Yangın Danışmanı

Yangın konusunda uzman kişi olan yangın danışmanı yangın oluşumunun önlenmesi ile ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunan, bu konuda insanların daha bilinçli hale gelmesini sağlar. Toplumdaki yangın bilincinin artmasını sağlayan danışman özellikle binalarda ve toplu çalışanların olduğu yerlerde büyük gerekliliktir. Alınacak yangın danışmanlık hizmeti ile yangın anında ciddi can ve mal kayıpları yaşanma olasılığı en aza indirilir. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde yangın danışmanlığı alınması kamu ve özel kuruluşlar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu gerekliliğe uymayan işletmeler için cezai işlemler uygulanacaktır.

Uzman yangın danışmanı ile bireyler yangın anında neler yapmaları gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olurlar. Bu konuda eğitimler verilir ve önceden yapılan yangın tatbikatları ile yangından oluşacak kalıcı hasarlar en aza indirilir. Yangında ortaya çıkan zehirli gazlar ve yoğun ısı insanların zehirlenmesine yol açabilir. Bunu önlemek için danışman eşliğinde bilgilendirme yapılması hayati öneme sahiptir.

Yangın Danışmanlık Hizmeti

Her türlü yapı için verilen yangın danışmanı hizmeti binaların yangın açısından güvenli hale getirilmesini sağlar. Buna ilişkin öneriler proje aşamasında sunulmaya başlanır ve binaların ruhsatı alınana kadar tüm mekanik ve yangın projeleri itinayla takip edilir. Danışmanlık hizmeti verecek olan kişilerin acil durum ve yangın eğitimi vardır. Geçmişte yapılan binalar için yangın danışmanlığı hizmeti alınacağında yapılar yönetmeliğe uygun hale getirilir. Projeler mekanik, elektrik ve mimari açıdan detaylıca incelenir, yangın güvenliğinin sağlanması için çözüm önerileri sunulur.

Binaları fayda maliyet esası göz önünde bulundurarak inceleyen yangın danışmanı yangın sistemlerinin bakım ve işletim maliyetlerinin minimum düzeyde maksimum fayda ile tutulabilmesini sağlar. Otomatik söndürme ve duman kontrolü sistemleri ile ilgili optimum çözümler belirleyerek fayda düzeyini daima yüksek tutar. Bunları yapabilmek için danışmanlar önceden yangın söndürme esasları ve yangın sınıfları ile ilgili eğitim alırlar.

Yangın Danışmanlığı Neden Önemli?

Uzman kişilerden oluşan yangın danışmanlık ekibi yangın güvenliği ile ilgili stratejiler sunar. Bu amaçla fizibilite çalışmaları yapılır ve gelişmiş düzeyde yangın güvenliği tasarımları oluşturulur. Yangın stratejisi için kapsamlı planlar çizilir ve bu detayların hepsi binalara özel olarak düzenlenir. Böylece her bir yapı için yangın güvenlik tedbirleri eksik bırakılmadan alınmış olur. Yangın stratejisi raporları, kaçış yolları, yangın güvenliği yönetim planları, yangın güvenliği yönetim denetimleri, olası yangın senaryosu ilgilenilen başlıca konular arasındadır. Profesyonel yangın danışmanlığı hizmeti ile acil durumlarda önleyici tedbirlerin hepsi en iyi şekilde alınır.

yangın merdiveni - yangın danışmanı - yangın merdiveni imalatı - yangın merdiveni fiyatları - yangın merdiveni firmaları - makaralı yangın merdiveni - ucuz yangın merdiveni - yangın merdiveni metre fiyatları - dairesel yangın merdiveni - portatif yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni -  galvaniz yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni - yangın kapısı - yangın kapısı imalatı - yangın kapısı fiyatları - yangın kapısı firmaları - ucuz yangın kapısı - camlı yangın kapısı - panik bar yangın kapısı - belgeli yangın kapısı - yangın kapıları - ekonomik yangın kapısı - sistem odası yangın kapısı - teknik hacim yangın kapısı - şaft yangın kapısı - yangın sprinkleri - yangın tesisatı - yangın sprink fiyatları - yangın sprink firmaları - ucuz yangın sprinkleri - yangın söndürme - yangın sprink sistemleri - tse belgeli yangın sprinkleri - yangın sistemleri - köpüklü yangın sprinkleri - fm200 söndürme - davlumbaz söndürme - yangın tüpü - yangın tüpü fiyatları - yangın tüpü imalatı - yangın tüpü firmaları  - yangın tüpü dolumu - yangın tüpü servisi - yangın tüpü bakımı - yangın tüpleri.

Diğer Makaleler

Yangın Danışmanı

Yangın Danışmanı Yangın konusunda uzman kişi olan yangın danışmanı yangın oluşumunun önlenmesi ile ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunan, bu konuda insanların daha bilinçli hale gelmesini sağlar. Toplumdaki yangın bilincinin artmasını sağlayan danışman özellikle binalarda ve toplu çalışanların olduğu yerlerde büyük gerekliliktir. Alınacak yangın danışmanlık hizmeti ile yangın anında ciddi can ve mal kayıpları yaşanma olasılığı en aza indirilir. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde yangın danışmanlığı alınması kamu ve özel kuruluşlar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu gerekliliğe uymayan işletmeler için cezai işlemler uy


Devamı

Avrasya Yangın Danışmanlık Hizmetleri Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Avrasya Yangın Danışmanlık Hizmetleri Hakkında Ne Biliyorsunuz? Avrasya yangın danışmanlık hizmetlerini bir adım ileriye taşıyarak iletişim kanallarımız üzerinden ücretsiz destek ve bilgi vermek için müşteri temsilciliğimizi açtığımızı buradan siz değerli yurttaşlarımıza belirtmek isteriz. Türkiyede Birçok Otel, Motel, Testorant, Holdingler, Eğlence Merkezleri, Resmi veya Özel Hastaneler ve Eğitim Kurumlarının Tamamına Yangın Danışmanlık Hizmeti Verdiğimizi Belermek İsteriz. İstanbul da bulunan kurum ve kurumsal işletmelerden gelen yangın danışmanlık taleplerine maximum 12 saat içerisinde cevap vererek ekiplerimiz ile aksiyon alarak müşt


Devamı

Yangın Risk Analizi ve Yangın Danışmanlığı

Yangın Risk Analizi ve Yangın Danışmanlığı Yangın Risk Analizi ve Yangın Danışmanlığı hakkında acil durum planı doğrultusunda yapılması gerekenler hakkında bilgiler içeren sayfadır. Yangın danışmanı uzmanlarımız sizleri ve şirketlerinizi olası yangınlara karşı minimum hasar ile atlatmanızı sağlayacak eğitimler vererek ve yapılarınıza değişik sistemler kurarak yangına karşı mukavemet gözteriyoruz. Karaboğa, yangın danışmanlığı kapsamında her türlü yapı tipi için mimari ve elektromekanik tasarım projesi hazırlama ve inceleme,  kaçış yolu hesaplamaları, yangın algılama ve uyarı, yangın söndürme sistemlerinin (yangın tesisatı) d


Devamı

İşyerlerinde Yangın Merdiveni Zorunluluğu

İşyerlerinde Yangın Merdiveni Zorunluluğu İş yerlerinde kapasiteye göre bir çalışan sayısı bulunmaktadır. Bundan kaynaklı olarak binanın yüksekliği ve iş yerinde çalışan kişi sayısına göre farklı yangın merdiveni zorunluluğu vardır. Yangın merdiveni iş yerleri için zorunlu hale gelmiştir ve yangın merdiveni olmayan iş yerlerine yasal olarak ceza uygulanmaktadır. İş yerlerinde yangın merdivenine çok dikkat edilmektedir. Mühendisler tarafından ince bir şekilde kontrolü sağlanan yangın merdivenlerinde herhangi bir hata bulunmamalıdır. İş güvenliği için önemli olan bu yangın merdiveni herhangi bir yangın ve doğal afet anında i&c


Devamı

Referanslar

Referanslar


Devamı

Referanslar

Referanslar


Devamı

Referanslar

Referanslar


Devamı

Referanslar

Referanslar


Devamı

Referanslar

Referanslar


Devamı

Referanslar

Referanslar


Devamı