Yangın Merdiveni

YANGIN MERDİNİNDE KULLANILAN MALZEMELERİNİN ÖNEMİ NEDİR?

Yangın merdiveni imalatında kullanılacak malzemelerin tamamı yangına dayanıklı olmak zorundadır.

Daygın merdiveni yapımı önemli olduğu kadar kullanılan malzemelewrde bir o kadar önemlidir. Yangın merdiveni için kullanılacak malzemeler yapının şekline ve kişi sayısına göre belirlenmelidir aksi taktirde yangın merdiveninden çok demir yığını almış olursunuz.

Yangın merdiveni imalatçılarının tamamı eğitimsiz ve kulaktan dolma bilgilerle piyasada haksız kazanç ve can güvenliğinizi tehdit etmektedir biz birma olarak bu kişileri tanıyor ve biliyoruz ancak hukuki sebeplerden dola burada onları deşifre edmiyoruz ama sizleriye onlara yem yapmamak için elimizden geldiğince sizlere bilgiler aktararak yardımcı olmaya çalışacağız.

Bu firmaları nasıl tanıyabiliriz?

 Sizlerin bu firmaları tanımak için birkaç testen geçirmeniz gerekmektedir… bunları aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

  1. Üncelikle real birma olduğunu ispatlamasını ( adına kayıtlı vergi levhası ) talep ediniz.
  2. Referan isteyin ancak referansları kontrol ediniz birçok firma başka firmalara ait referansları kullanmaktadır.
  3. Firmalarında iş güvenlik uzmanı olup olmadığını sorup resmi belgelerle teyit ediniz.
  4. Çalışacak ustaların sosyal güvencelerini sorun ve geriye dönük 1 yıllık düküman isteyiniz.
  5. Firmada çalışan personelim resmi kanallardan alınmış maaş bordrolarını teyit ediniz.
  6. Yeterlilik belgelerini mutlaka teyit ediniz aksi taktirde olası iş kazasında sizlerde sorumlu duruma düşeceksiniz.
  7. Firmaya ait bir mühendisin olması şartı koşunuz çünkü yangın merdiveni mühendislik bir olaydır.
  8. Kullanılac malzelerin statik olarak yapıya uygunluk onayını isteyin.
  9. Bir çok firma yangın merdivende kullandıkları boya yanıcıdır. Sizler yanmaz boya kullanılmasın ısrar isteyin ve boyanın yanıcı olmadına dair sertifika isteyin.
  10. Kullanılacak yangın kaçış kapısının sertifasına mutla isteyin çünkü birçok firmayız diyenler sac kapı kulanmaktadır.

Yukarıda saydıklarımız ve daha nice sahtekarlıklar yapılmaktadır. Bu duırumun oluşmasında sizlerinde payı oldunu unutmayın… ucuz olsun nasıl olursa olsun arayışına girdiğinizden dolayı butun bunlar vücut bulmaktadır.

Etiketler : Firma olarak sizlere tavsiyemiz ucuz etin yahnisi olmaz ata sözünü bir kere daha düşünmenizdir. Amaç sadece ruhsat almak olmamaıdır aynı zamanda yaptırdığınız kriterlere uygun olmayan yangın merdivenleri belkide bir gün gelir sizlerinde canını kurtarabilir.yangın merdiveni - yangın merdiveni imalatı - yangın merdiveni fiyatları - yangın merdiveni firmaları - makaralı yangın merdiveni - ucuz yangın merdiveni - yangın merdiveni metre fiyatları - dairesel yangın merdiveni - portatif yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni -  galvaniz yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni.

İstanbul Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni günümüzde oldukça önemli bir araçtır. Can ve mal kayıplarının engellenmesinde tartışılamaz bir öneme sahiptir. Yangın koruması; Bu, ölüme, yaralanmaya veya maddi hasara neden olan yangın riskini azaltmak için tasarlanmış bir dizi önlemdir. Bu önlemler aynı zamanda canlıların evlerini kolayca terk etmelerini ve olaydan mümkün olduğunca az hasarla çıkmalarını da amaçlamaktadır. Yangından korunma önlemleri inşaat sırasında yönetilebilir veya daha sonra mevcut yapılara uygulanabilir. Yangından korunma uygulamalarının başında yangın kapısı sistemleri, çıkış merdivenleri, yangın söndürücüler ve alarm sistemleri gelmektedir.

Yangın merdivenleri konusunda İstanbul’da bu işi yapan firmaların farklı tarzda merdivenleri bulunmaktadır:

Yangın yönetmelikleri iki tür çıkışa izin verir. Bu, Z tipi bir çıkış ve dairesel bir acil çıkıştır. Kaçış merdiveni tipine karar verirken aşağıdaki kriterler dikkate alınmalıdır:

-Bina yaşı

-Binanın kullanım amacı

-Kat sayısı

-Bina yüksekliği

-Çıkışların yapılacağı yerin fiziksel durumu

Doğru seçimi çıkış ölçeği, pozitifliğe ulaşmada önemli bir adımdır. İtfaiyeye haber verin.

Yangın söndürme sisteminin söndürücü etkisine ek olarak bir kaçış merdiveni kurmak da önemlidir. Yangının analizi, ölümlerin çoğunun çıkış merdivenlerinin olmamasından kaynaklandığını gösterdi. Kanuna uygun kamu imar planı yangın kaçış yolunun detaylarını atlamamalıdır. Özellikle İstanbul’da yangın merdiveni üretimi yapan birçok farklı firma bulunmaktadır. Bu firmaların arasından en güvenli olanını seçmek durumundasınız. Olası bir yangında can ve mal kaybı olacağı için en iyisini seçmek gereklidir.

Yangın Merdiveni Nedir? Yangın Merdiveni İmalatı, Yangın Merdiveni Fiyatları, Z Tipi Yangın Merdiveni.

Yangın merdiveni firmaları

Yangın veya diğer riskli durumlarda tahliyeyi kolaylaştırmak için günlük olarak yüksek sayıda insanı barındırmak veya ağırlamak üzere tasarlanmış tüm işyerlerinde acil yangın merdiveninin olması gerekmektedir. Acil durumlarda dahi güvenli bir kaçış yolu oluşturmak için gerekli olan unsurlar arasında, yanma sonucu oluşan ısı, alev ve gazların ateşe verilen bir binanın diğer binalarına yayılmasını engellediği için ana çözümlerden biri olan yangın merdiveni bulunmaktadır. Yangın merdiveni firmaları arasında öne çıkan Karaboğa Mühendislik grubumuz, acil çıkışlar için en iyi ve en verimli yangın merdiveni sunmaya hazırdır.

Yangın merdiveni imalatı

Genel olarak, bu sadece kaçışın güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için değil, aynı zamanda bir İtfaiye ekibinin muhafazaya girebilmesi için gereken zamandır. Yangın merdivenleri, yangına ve ısıya maruz kalmaya dayanacak, alevlerin ve dumanın en az 90 dakika dışarı çıkmasını önleyecek yeterli teknik kapasiteyle donatılmıştır. Yangın merdivenleri temel olarak cam, çelik ve vermikülit gibi yüksek dayanıklılık ve dayanıklılık sağlayan hammaddeler kullanılarak üretilmektedir. Yatay bir çubuktan oluşturulmuş mekanizmalar, kilitler ve güvenli geçişe izin veren özel yayların yanı sıra duman ve alevin hapsedilmesini garanti eden mekanizmalarla donatıldığından bahsetmiyorum bile.  Yangın merdiveni firmaları arasında Karaboğa Mühendislik grubumuz, en zorlu ihtiyaçları karşılamak amacıyla, tümü yüksek mukavemetli ve 90 dakika, 120 dakika hatta 4 saat (modele bağlı olarak) bozulmadan kalabilen çeşitli yangın merdivenleri sunmaktayız.

Yangın merdiveni fiyatları

Ayrıca, . Yangın merdiveni firmaları arasında olan Karaboğa Mühendislik grubumuz, ürünlerinin kalitesini kanıtlamak için çeşitli acil yangın merdiveni sunar. Karaboğa Mühendislik grubumuz neden en çok tavsiye edilen acil çıkış merdivenlerini sunuyor? Firmamız, mükemmelliği teşvik eden acil çıkış kapıları tasarlamak ve tedarik etmek amacıyla hem teknolojik üretim yapısına hem de piyasadaki en iyi hammaddelere güvenmektedir. Kişiselleştirilmiş bir hizmet aracılığıyla, müşterilerinin gerçek isteklerini karşılamak için ideal acil çıkış merdiveni modellerini belirlemeyi ve uygulanabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kısacası firmamız grubunun acil çıkış merdiveni, hem miras varlıklarının, hem de sakinlerinin, ziyaretçilerin ve çalışanların bütünlüğünü korumaya yönelik yatırımlardır. Detaylı bilgi için telefon numaramızla iletişime geçebilirsiniz.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

Yangın merdiveni firmaları arasında öne çıkan Karaboğa Mühendislik grubumuz, acil çıkışlar için en iyi ve en verimli yangın merdiveni sunmaya hazırdır.

Yangın merdiveni boyası nasıl olmalıdır?

Yangın merdiveni her alanıyla olduğu gibi boyasıylada kaliteli olmak zorundadır. Yangın merdiveninde kulanılan boyanın tam koruma sağlamasıdır.

Yangın merdiveni boyası yangın anında kuruyabilmesi için piyasadaki normal saten, sentetik, hamerthon ve selülozik boyalar kulanılamaz ve kullanılmamalıdır. Yanmaz boyaların yanmaz sertifikası olması gerekmektedir.

Normal yangın merdiveninde firmaları bir fiil normal boya kullanmaktadır.  Bu normal boyalar olası yangın anında yapının içinden panikle kaçmaya çalışan insanları yapının dışında bekleyen çelikten yapılmış merdivene doğru giderken aslında yağmurdan kaçarken doluya tutulması olayını yaşamaları kesindir… yani yangın merdiveninde kullanılan boya alev aldığı zaman alev topuna dönecektir bu durum ise kaçmakta olan insanların feci bir şekilde yanmasına sebebiyet verecektir.

Şimdi insaf sahibi firma sahiplerine seslenmek istiyorum…

Arkadaşlar hepimiz bu topraklar üzerinde yaşıyoruz ve rabimizin bize bahşetmiş olduğu canı neden bir birimize çok görüyoruz. Mesela hangi firma veya kişi yangın merdiveninde kullanılan boyanın yanabilir boya olduğunu bilmiyor? Sizcede yanmaz ve yangın anında koruma amaçlı bir merdiven yangında yanar bir boyanın kullanılması can ve mal güvenliğine ihanet değilmidir?

Bütün yangın firmalarını insafa ve vicdana davet ederek şunu demek istiyorum Allahtan korkun ve yangın merdiveninde yanıcı boya kullanmayın.

Allsh iyilerle beraber olup kötülerinde bir şekilde belasını verecektir. Kul katında olmasada allah katında yaptığınız bu ihanetin bedelini mutlaka ödeyeceksiniz.

İyi ve helal çalışan firmaları tenzih ederiz.

Karaboğa mühendislik.

Diğer Makaleler

Yangın Danışmanı

Yangın Danışmanı Yangın konusunda uzman kişi olan yangın danışmanı yangın oluşumunun önlenmesi ile ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunan, bu konuda insanların daha bilinçli hale gelmesini sağlar. Toplumdaki yangın bilincinin artmasını sağlayan danışman özellikle binalarda ve toplu çalışanların olduğu yerlerde büyük gerekliliktir. Alınacak danışmanlık hizmeti ile yangın anında ciddi can ve mal kayıpları yaşanma olasılığı en aza indirilir. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde yangın danışmanlığı alınması kamu ve özel kuruluşlar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu gerekliliğe uymayan işletmeler için cezai işlemler uygulanaca


Devamı

Yangın Tüpü

Ucuz Yangın Tüpü Nasıl Olmalıdır? Hangi yangın söndürücüler var? Söndürme maddesinin türü, yeni söndürücünüzün kullanımı için temel bir kıstas olduğundan, küçük yangın söndürücüler genellikle söndürme maddesinin türüne göre adlandırılır. Toz yangın söndürücüler; Yangın söndürme tozu olarak adlandırılan ABC söndürme tozu, toz söndürücüde söndürme maddesi olarak kullanılmaktadır. Kısaltma özel bir kimyasal bileşiğe atıfta bulunmaz, bunun yerine söndürme maddesinin A, B ve C yangın sınıf


Devamı

Yangın Sprinkleri

yangın sprinkleri - yangın tesisatı - yangın sprink fiyatları - yangın sprink firmaları - ucuz yangın sprinkleri - yangın söndürme - yangın sprink sistemleri - tse belgeli yangın sprinkleri - yangın sistemleri - köpüklü yangın sprinkleri - fm200 söndürme - davlumbaz söndürme


Devamı

Yangın Kapısı

yangın kapısı - yangın kapısı imalatı - yangın kapısı fiyatları - yangın kapısı firmaları - ucuz yangın kapısı - camlı yangın kapısı - panik bar yangın kapısı - belgeli yangın kapısı - yangın kapıları - ekonomik yangın kapısı - sistem odası yangın kapısı - teknik hacim yangın kapısı - şaft yangın kapısı


Devamı

Yangın Merdiveni

YANGIN MERDİNİNDE KULLANILAN MALZEMELERİNİN ÖNEMİ NEDİR? Yangın merdiveni imalatında kullanılacak malzemelerin tamamı yangına dayanıklı olmak zorundadır. Daygın merdiveni yapımı önemli olduğu kadar kullanılan malzemelewrde bir o kadar önemlidir. Yangın merdiveni için kullanılacak malzemeler yapının şekline ve kişi sayısına göre belirlenmelidir aksi taktirde yangın merdiveninden çok demir yığını almış olursunuz. Yangın merdiveni imalatçılarının tamamı eğitimsiz ve kulaktan dolma bilgilerle piyasada haksız kazanç ve can güvenliğinizi tehdit etmektedir biz birma olarak bu kişileri tanıyor ve biliyoruz ancak hukuki sebeplerden dola burada onları


Devamı