Yangın Merdiveni

YANGIN MERDİNİNDE KULLANILAN MALZEMELERİNİN ÖNEMİ NEDİR?

Yangın merdiveni imalatında kullanılacak malzemelerin tamamı yangına dayanıklı olmak zorundadır.

Daygın merdiveni yapımı önemli olduğu kadar kullanılan malzemelewrde bir o kadar önemlidir. Yangın merdiveni için kullanılacak malzemeler yapının şekline ve kişi sayısına göre belirlenmelidir aksi taktirde yangın merdiveninden çok demir yığını almış olursunuz.

Yangın merdiveni imalatçılarının tamamı eğitimsiz ve kulaktan dolma bilgilerle piyasada haksız kazanç ve can güvenliğinizi tehdit etmektedir biz birma olarak bu kişileri tanıyor ve biliyoruz ancak hukuki sebeplerden dola burada onları deşifre edmiyoruz ama sizleriye onlara yem yapmamak için elimizden geldiğince sizlere bilgiler aktararak yardımcı olmaya çalışacağız.

Bu firmaları nasıl tanıyabiliriz?

 Sizlerin bu firmaları tanımak için birkaç testen geçirmeniz gerekmektedir… bunları aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

  1. Üncelikle real birma olduğunu ispatlamasını ( adına kayıtlı vergi levhası ) talep ediniz.
  2. Referan isteyin ancak referansları kontrol ediniz birçok firma başka firmalara ait referansları kullanmaktadır.
  3. Firmalarında iş güvenlik uzmanı olup olmadığını sorup resmi belgelerle teyit ediniz.
  4. Çalışacak ustaların sosyal güvencelerini sorun ve geriye dönük 1 yıllık düküman isteyiniz.
  5. Firmada çalışan personelim resmi kanallardan alınmış maaş bordrolarını teyit ediniz.
  6. Yeterlilik belgelerini mutlaka teyit ediniz aksi taktirde olası iş kazasında sizlerde sorumlu duruma düşeceksiniz.
  7. Firmaya ait bir mühendisin olması şartı koşunuz çünkü yangın merdiveni mühendislik bir olaydır.
  8. Kullanılac malzelerin statik olarak yapıya uygunluk onayını isteyin.
  9. Bir çok firma yangın merdivende kullandıkları boya yanıcıdır. Sizler yanmaz boya kullanılmasın ısrar isteyin ve boyanın yanıcı olmadına dair sertifika isteyin.
  10. Kullanılacak yangın kaçış kapısının sertifasına mutla isteyin çünkü birçok firmayız diyenler sac kapı kulanmaktadır.

Yukarıda saydıklarımız ve daha nice sahtekarlıklar yapılmaktadır. Bu duırumun oluşmasında sizlerinde payı oldunu unutmayın… ucuz olsun nasıl olursa olsun arayışına girdiğinizden dolayı butun bunlar vücut bulmaktadır.

Etiketler : Firma olarak sizlere tavsiyemiz ucuz etin yahnisi olmaz ata sözünü bir kere daha düşünmenizdir. Amaç sadece ruhsat almak olmamaıdır aynı zamanda yaptırdığınız kriterlere uygun olmayan yangın merdivenleri belkide bir gün gelir sizlerinde canını kurtarabilir.yangın merdiveni - yangın merdiveni imalatı - yangın merdiveni fiyatları - yangın merdiveni firmaları - makaralı yangın merdiveni - ucuz yangın merdiveni - yangın merdiveni metre fiyatları - dairesel yangın merdiveni - portatif yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni -  galvaniz yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni.

İstanbul Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni günümüzde oldukça önemli bir araçtır. Can ve mal kayıplarının engellenmesinde tartışılamaz bir öneme sahiptir. Yangın koruması; Bu, ölüme, yaralanmaya veya maddi hasara neden olan yangın riskini azaltmak için tasarlanmış bir dizi önlemdir. Bu önlemler aynı zamanda canlıların evlerini kolayca terk etmelerini ve olaydan mümkün olduğunca az hasarla çıkmalarını da amaçlamaktadır. Yangından korunma önlemleri inşaat sırasında yönetilebilir veya daha sonra mevcut yapılara uygulanabilir. Yangından korunma uygulamalarının başında yangın kapısı sistemleri, çıkış merdivenleri, yangın söndürücüler ve alarm sistemleri gelmektedir.

Yangın merdivenleri konusunda İstanbul’da bu işi yapan firmaların farklı tarzda merdivenleri bulunmaktadır:

Yangın yönetmelikleri iki tür çıkışa izin verir. Bu, Z tipi bir çıkış ve dairesel bir acil çıkıştır. Kaçış merdiveni tipine karar verirken aşağıdaki kriterler dikkate alınmalıdır:

-Bina yaşı

-Binanın kullanım amacı

-Kat sayısı

-Bina yüksekliği

-Çıkışların yapılacağı yerin fiziksel durumu

Doğru seçimi çıkış ölçeği, pozitifliğe ulaşmada önemli bir adımdır. İtfaiyeye haber verin.

Yangın söndürme sisteminin söndürücü etkisine ek olarak bir kaçış merdiveni kurmak da önemlidir. Yangının analizi, ölümlerin çoğunun çıkış merdivenlerinin olmamasından kaynaklandığını gösterdi. Kanuna uygun kamu imar planı yangın kaçış yolunun detaylarını atlamamalıdır. Özellikle İstanbul’da yangın merdiveni üretimi yapan birçok farklı firma bulunmaktadır. Bu firmaların arasından en güvenli olanını seçmek durumundasınız. Olası bir yangında can ve mal kaybı olacağı için en iyisini seçmek gereklidir.

Yangın Merdiveni Nedir? Yangın Merdiveni İmalatı, Yangın Merdiveni Fiyatları, Z Tipi Yangın Merdiveni.